NIGDY NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH

autor: EA_Kalina
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

NIGDY NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH

[ Edytowane ]
Community Manager

NIGDY NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH


 

Co to znaczy?
Nie podawaj informacji, które mogą powiedzieć innym, kim jesteś i gdzie mieszkasz. Dane osobowe to takie informacje, jak:


- Twoje pełne imię i nazwisko
- Twój adres domowy
- Twój numer telefonu
- Nazwa szkoły, do której chodzisz
- Twój adres e-mail

 

Dlaczego to jest ważne?
Podawanie swoich danych osobowych w internecie może być niebezpieczne. Niektórzy ludzie mogą chcieć wykorzystać te informacje do złych celów, takich jak kradzież tożsamości lub nękanie.

 

Jak to działa? Kilka przykładów, jak ktoś może próbować zdobyć Twoje dane osobowe w grach online:

 

  • Osoba może próbować zdobyć Twoje dane, zadając bezpośrednie pytania podczas rozmowy na czacie.
    "Hej, jak masz na imię i gdzie mieszkasz?"
  • Ktoś może zaoferować Ci fałszywy konkurs lub nagrodę, abyś podał swoje dane.
    "Gratulacje! Wygrałeś nagrodę. Aby ją odebrać, podaj swoje imię, adres i numer telefonu."
  • Oszuści mogą tworzyć fałszywe strony logowania, które wyglądają jak oficjalne strony gry, abyś wpisał swoje dane.
    "Kliknij ten link i zaloguj się, aby otrzymać darmowe punkty do gry!"
  • Ktoś może udawać, że potrzebuje Twojej pomocy, abyś podał swoje dane.
    "Hej, straciłem moje konto. Możesz podać mi swoje imię i e-mail, żeby mi pomóc?"
  • Osoba może udawać, że jest Twoim znajomym, aby zdobyć Twoje zaufanie i dane.
    "Cześć, to ja, Twój kolega z klasy. Podaj mi swój numer, bo zgubiłem swój telefon!"
  • Ktoś może poprosić Cię o potwierdzenie swojego konta poprzez podanie danych osobowych.
    "Twoje konto wymaga weryfikacji. Podaj swoje imię, nazwisko i adres, aby kontynuować."
  • Ktoś może zaoferować Ci fałszywą współpracę w grze.
    "Chcesz zostać moderatorem w naszej grze? Podaj swoje dane osobowe, abyśmy mogli Cię zarejestrować."
  • Oszuści mogą udawać, że są z działu wsparcia technicznego, aby zdobyć Twoje dane.
    "Jestem z działu wsparcia technicznego. Potrzebuję Twojego loginu i hasła, aby naprawić błąd na Twoim koncie."
  • Oszuści mogą wysyłać e-maile, które wyglądają jak oficjalne wiadomości od gry, prosząc o dane osobowe.
    "Twoje konto zostało zawieszone. Aby je odblokować, podaj swoje dane osobowe tutaj."

 

Co zrobić, gdy ktoś pyta o dane osobowe?
- Powiedz, że nie podajesz takich informacji.
- Poinformuj rodziców lub opiekunów o sytuacji.
- Skorzystaj z opcji zgłaszania w grze, jeśli ktoś jest natarczywy lub niegrzeczny.

 


Sprawdź pozostałe porady zawarte w naszym Przewodniku po zasadach bezpieczeństwa w sieci - level NOWICJUSZ.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 1 z 1 (82 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem