Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczajce

autor: egzeztor
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

Community Manager

Hej @egzeztor @MaJeVV @JustAlex_PL 

 

Dzięki za Wasze odpowiedzi, zdaje się że wszystkich Was dotyka ten sam problem. 

 

Poproszę Was o podanie poniższych informacji:

 

  • Platforma na której gracie:
  • Gry w których problem występuje:
  • Dostawca Internetu: 
  • Ewentualnie wcześniej wykonane kroki:
Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 11 z 36 (1 207 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★ Novice
@EA_Kuba ea app
battlefield 5/1
toya
konfiguracja karty sieciowej
konfiguracja odbiornika wifi w kompie
aktualizacja sterowników
pobranie sterowników od tp linka przypisane do odbiornika
2 tyg temu jeszcze działało, nagle wystąpił błąd, patrząc na strony internetowe ze zgłaszaniem błędów jest od groma zgłoszeń problemu z serwerami gry battlefield
Wiadomość 12 z 36 (1 194 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★ Novice

EA App / Steam 

BF5 / 2042 / Battlefront 2 - praktycznie każda gra EA z multi. 

Też Toya.. więc widzę, że problem będzie u nich.

Wcześniej nie robiłem nic, bo wszystko działało od 10 lat.

Zmieniłem na full duplex, zadziałał BF5 na jeden dzień i znów padł. 

 

Żaden reset sterowników, routera itp. nic nie pomaga.

Wiadomość 13 z 36 (1 184 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★★ Newbie

mam ten sam problem co wyżej inne osoby. platforma pc, gra kupiona na steam, battlefield v, internet bezprzewodowy od play i nic nie robiłem na ten moment. dodam ze mam ping w iinych grach od 20 do 60ms i 50mb/s pobierania. w pierwszym dniu po pobraniu gry działało wszystko normalnie dopiero od wczoraj cos sie zepsulo i nie moge grac normalnie 

Wiadomość 14 z 36 (1 176 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie moge dołączyć na serwer w Battlefield V

Community Manager

Hej @Wafelek 

 

Połączyłem Twój post z innym wątkiem gdzie został opisany problem podobny do Twojego. 

 

Poproszę Cię o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego postu: 

 


@EA_Kuba  napisał/a:

 

(...)

 

Poproszę Was o podanie poniższych informacji:

 

  • Platforma na której gracie:
  • Gry w których problem występuje:
  • Dostawca Internetu: 
  • Ewentualnie wcześniej wykonane kroki:

 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 15 z 36 (1 174 wyświetleń)

Dot.: Nie moge dołączyć na serwer w Battlefield V

★★ Novice
@Wafelek trochę dziwne to, bo wcześniej też używałem 5g ale w laptopie narzeczonej i wszystko działało, jak kupiłem swój komputer i kupiłem karte sieciową 1gb/s zmieniłem na 5g żeby mieć pełną prędkość to działało przez długi czas do ostatniego tygodnia, może aktualizacja ea coś pomieszała z dopuszczeniem sieci 5g do gry ?
Wiadomość 16 z 36 (1 163 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie moge dołączyć na serwer w Battlefield V

[ Edytowane ]
★★ Novice

@EA_Kuba @JustAlex_PL @pyrekk @Wafelek 

 

Sprawa wygląda tak. Zadzwoniłem do TOYA (provider internetu z łodzi) i powiedziałem im, co jest grane. 
Gość sprawdził moje połączenie i powiedział, że mam ukryty MAC karty sieciowej i może być tak, że zmieniła się polityka EA jeśli chodzi o serwery i do tej pory akceptowali ukryte, ale już nie i dlatego mogą gry nie działać. 

 

Kazał mi wejść w CMD, wpisać ipconfig/all i podać mu ethernet public adress. Dodał to u nich w sieci i powiedział, że do 24h będzie to widoczne i powinno zacząć działać. 

Minęło na razie 20 godzin i BF V i Battlefront 2 nadal wywalają kod 216 i nie chcą się łączyć. Za to BF2042 zaczął działać bez problemu.

Wiadomość 17 z 36 (1 157 wyświetleń)

Dot.: Nie moge dołączyć na serwer w Battlefield V

★★ Novice

@egzeztor @JustAlex_PL @EA_Kuba @pyrekk @Wafelek 

 

Ok działa wszystko. Jak macie internet w TOYA. To po podaniu na infolinii MAC karty sieciowej, później w waszym profilu na stronie (EBOYA), wchodzicie w ustawienia Internetu i klikacie publiczny adres ip. Modem się zrestartuje i wszystko działa. Także wina jest po stronie providera internetu. 


MUSICIE ZAPYTAĆ O PUBLICZNY ADRES IP ( sorry za caps). To jest powodem, dlaczego komputer nie łączy się wam z serwerami EA

Wiadomość 18 z 36 (1 150 wyświetleń)

Dot.: Nie moge dołączyć na serwer w Battlefield V

★★★ Newbie

dałoby rade jaśniej troszke? moge ci podac discord zeby szybciej bylo bo nie za bardzo rozumiem 

Wiadomość 19 z 36 (1 142 wyświetleń)

Dot.: Nie moge dołączyć na serwer w Battlefield V

★★ Novice

Zadzwoń do firmy, od której masz internet i zapytaj, czy masz publiczny IP. Jeśli nie, będziesz musiał im podać rzeczy, o które poproszą Cię na telefonie. 

 

Po upublicznieniu twojego IP, serwery EA zaczną się poprawnie łączyć z twoim komputerem i będziesz mógł zagrać. 

Wiadomość 20 z 36 (1 138 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem