Dot.: Miss click

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★ Newbie

Szanowny Zespole Respawn/EA

 

Chciałbym zwrócić się do was z pewnym niefortunnym zdarzeniem, które miało miejsce podczas mojej ostatniej sesji 2024-05-03 19:47. Niestety, w wyniku nieuwagi z mojej strony, doszło do nieplanowanego zakupu, którym byłem całkowicie zaskoczony.

 

W trakcie sesji doszło do nieszczęśliwego przypadku z moją myszką, która znalazła się w niefortunnym położeniu, co spowodowało przypadkowe kliknięcie na zakup postaci za monety przy próbie zmiany skina. Chciałbym uczciwie przyznać, że winę za ten incydent ponoszę ja sam, ponieważ byłem niewystarczająco uważny.

 

Z całym szacunkiem, chciałbym poprosić o przywrócenie monet, które zostały w niezamierzony sposób wydane. Byłbym bardzo wdzięczny za zrozumienie sytuacji i pomoc w tej sprawie.

 

Postać odblokowałem 2h później z aktualnej misji na postacie.

 

Mam również nagranie z tego zdarzenia, które mogę udostępnić, aby potwierdzić moją szczerość:https://www.youtube.com/watch?v=X_dCldCX7CU

 

Dziękuję bardzo za poświęcenie uwagi temu problemowi i mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Z poważaniem, Fyuri

Wiadomość 1 z 2 (436 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Miss click

Community Manager

Hej @xOniiChan 

 

Wybacz późną odpowiedź na Twoje pytanie. 

 

Przykro mi słyszeć o pomyłce, niestety nie mamy możliwości cofnięcia tego rodzaju transakcji za walutę w grze. 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 2 z 2 (274 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem