braku

autor: Letusgo1991
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★ Novice

Z jakieś 2-3 miesięcy temu kupiłem kod do dlc do wynajęcia kiedy aktywowałem kod dlc pojawiło się w grze, a nie dawno chciałem zagrać w The Sims 4 i dodatek nie pojawia się w bibliotece, a jak użyłem kodu do dlc jeszcze raz to pokazało się że "kod został użyty" lub "kod zastał już przez ciebie użyty".

Wiadomość 1 z 12 (891 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: braku

Community Manager

Hej @Letusgo1991 

 

Zestaw "Uliczne jedzenie" był dodawany w ramach promocji dodatku "Do wynajęcia" w momencie jego wydania. Był on dodawany automatycznie do kont jeśli zagrałeś w dodatek w określonym czasie. 

 

Z informacji, które posiadam "Uliczne jedzenie" nie jest dostępny do zakupu w aplikacji EA app. Zakładam w takim razie, że dodatek został kupiony na zewnętrznej platformie. W tym przypadku musisz kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą.

Untitled.pngKuba.png

Zobacz w watku

Wiadomość 12 z 12 (145 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: braku

Community Manager

Hej @Letusgo1991 

 

Zazwyczaj tego rodzaju problem spowodowany jest logowaniem się na niewłaściwym koncie EA. Upewnij się, że jesteś zalogowany na właściwym koncie i napraw grę z poziomu biblioteki gier EA. 

 

Rozumiem również że po aktywacji udało Ci się zagrać w The Sims 4 wykorzystując elementy dodatku?

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 2 z 12 (879 wyświetleń)

Dot.: braku

[ Edytowane ]
★★★ Novice

jak nie właściwe konto mam tylko jedno konto z tym e-mailem i tą nazwą. wiem że kiedyś mogłeś zarejestrować kilka set kont na jeden e-mail, a teraz już chyba nie ma takiej możliwości. ja konto spółdzielnie z siostrą więc dziwne jest to że konto na jej kom. ma zainstalowany dodatek, ale gra go nie widzi, a ja sam go kupiłem i na swoim kom. go aktywowałem i przez jakiś czas ten dodatek widziałem w bibliotece gier, jak i The Sims 4 że dodatek jest w bibliotece, a teraz nie wyświetla się ani EA na moim kom., ani na kom. moje siostry, ale pojawia się że dodatek jest zainstalowany, nawet w plikach gry. Więc czy to jest jakiś błąd czy coś, albo EA ma jakąś nie dopracowaną usterkę, która powoduje że dodatki kupione lub dodane z poza EA shop, są dla app, jak i dla serv. są nie widoczne i widziane tak jak by nigdy nie były kupowane i posiadane. Więc co się do cholery stało DLC "Do Wynajęcia" The Sims 4, i co to są za te 2 DLC dodatkowe w bibliotece których nie widzę. Ja na liczyłem 10 DLC które mają napis "bibliotece", 1 DLC które nie pojawia się że jest posiadane czyli "Do Wynajęcia" i 2 DLC nieznane co się [edytowane przez EA_Kuba] na tym EA app. Już stary Origin działał lepiej i ci pokazywał że to co dodałeś czyli kod do DLC lub gry, jest przez ciebie posiadany. Podobnie ma z SimCity z 2013 które pokazuje że dodatek przyszłości jest nie posiadany ale w grze jest posiadany jeszcze raz się spytam co się [edytowane przez EA_Kuba] na tym EA app.

Wiadomość 3 z 12 (875 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: braku

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @Letusgo1991 


@Letusgo1991  napisał/a:

wiem że kiedyś mogłeś zarejestrować kilka set kont na jeden e-mail, a teraz już chyba nie ma takiej możliwości. 


Obawiam się, że taka możliwość nigdy nie istniała. 

 

Ten sam adres email można było wykorzystać przy rejestrowaniu konta dziecka, jako adres email rodzica. Jednakże aby zalogować się na konto dziecka należało korzystać z ID konta. Adres email wykorzystywany jest tylko do resetowania hasła na koncie dziecka/dzieci, lub w celu weryfikacji konta. 

 


@Letusgo1991  napisał/a:

(...) dodatki kupione lub dodane z poza EA shop, są dla app, jak i dla serv. są nie widoczne i widziane tak jak by nigdy nie były kupowane i posiadane. (...)


Z tego rozumiem, że dodatek został kupiony poza EA app? W związku z tym, jeśli masz 100% pewność, że logujesz się na właściwe konto i dodatek nie pojawił się po wyczyszczeniu pamięci podręcznej EA app oraz naprawie gry z poziomu EA app - skontaktuj się ze sprzedawcą. 

 

Wyczyść pamięć podręczną, aby rozwiązać problemy ze swoimi grami

 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do dodatków przypisanych do Twojego konta, musisz skontaktować się z nami bezpośrednio. Poprzez forum nie jesteśmy w stanie udzielać informacji na temat konta EA. 

 

Jak skontaktować się z doradcą EA? - Answer HQ

 

Edytowałem również Twój post usuwając z niego wulgaryzmy. 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 4 z 12 (840 wyświetleń)

Dot.: braku

★★★ Novice

No to proszę mi powiedzieć co się dzieje bo już nie wiem, kupiłem jeszcze raz kod do tego samego DLC i to samo. Przesyłam zrzuty ekranu jak u mnie to wygląda.

Wiadomość 5 z 12 (792 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: braku

[ Edytowane ]
★★★ Novice

dalszy ciąg. 

Wiadomość 6 z 12 (791 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: braku

★★★ Novice

koniec.

Wiadomość 7 z 12 (790 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: braku

★★★ Novice

I zapomniałem powiedzieć tak zrobiłem ten reset. I nic to nie dało. Dalej ten sam efekt.

Wiadomość 8 z 12 (788 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: braku

★★★ Novice
@EA_Kuba jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?
Wiadomość 9 z 12 (493 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: braku

Community Manager

Hej @Letusgo1991 

 

Usunąłem z Twojego postu załączniki z racji tego, że zawierały Twój adres email, oraz klucz od dodatku. 

 

Z tego co widzę, realizujesz klucz na rozszerzenie „Uliczne jedzenie”, które wymaga dodatku "Do wynajęcia". 

 

Możesz potwierdzić, że do Twojego konta przypisany jest również dodatek "Do wynajęcia"? 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 10 z 12 (483 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem