Dot.: Błedy w grze

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Błedy w grze

★★★ Newbie

Od wczoraj mam problem z grą EA FC 24. Gra wyrzuca mnie do pulpitu i zacina komputer. Próbowałem wszystkiego, co polecał mi sztuczna inteligencja  , ale nic nie pomogło.

Wiadomość 1 z 4 (201 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błedy w grze

Community Manager

Hej @mardosz12 

 

Dzięki za Twoje zgłoszenie. 

 

Powiedz nam proszę jakie dokładnie kroki masz za sobą oraz prześlij nam proszę plik DxDiag. 

 

[Info] Jak wygenerować raport DxDiag

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 2 z 4 (195 wyświetleń)

Dot.: Błedy w grze

★★★ Newbie

 

  • Sprawdzenie fizycznego stanu sprzętu:

    • Upewnij się, że karta graficzna jest prawidłowo zamontowana w gnieździe PCIe na płycie głównej.
    • Sprawdź, czy wszystkie kable zasilające są podłączone do karty graficznej.
    • Upewnij się, że wentylatory karty graficznej działają prawidłowo i nie są zablokowane przez kurz lub inne przeszkody.
    • Sprawdź temperaturę GPU, zwłaszcza podczas intensywnego użytkowania. Przegrzewanie może powodować problemy.
  • Wykorzystanie narzędzi diagnostycznych:

    • GPU-Z: To narzędzie pozwala na monitorowanie parametrów i wydajności GPU.
      • Pobierz i zainstaluj GPU-Z z oficjalnej strony.
      • Uruchom GPU-Z i monitoruj podstawowe informacje o GPU, takie jak:
        • Temperatura
        • Taktowanie rdzenia i pamięci
        • Wykorzystanie GPU i pamięci VRAM
        • Prędkość wentylatora
        • Wersja BIOS-u GPU
  • Wykonywanie testów obciążeniowych:

    • Użyj narzędzi takich jak FurMark lub 3DMark, aby przetestować stabilność karty graficznej pod obciążeniem.
      • FurMark: Symuluje intensywne obciążenie graficzne, co pozwala wykryć potencjalne problemy.
      • 3DMark: Benchmarkowanie GPU i CPU, oferuje kompleksowe testy wydajnościowe.
    • Monitoruj zachowanie systemu podczas tych testów, zwracając uwagę na ewentualne artefakty, zawieszenia, lub restarty systemu.
  • Aktualizacja sterowników:

    • Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla swojej karty graficznej.
    • Pobierz sterowniki bezpośrednio ze strony producenta (NVIDIA, AMD, Intel).
  • Aktualizacja BIOS-u/UEFI:

    • Sprawdź, czy masz najnowszą wersję BIOS-u dla swojej płyty głównej.
    • Zaktualizuj BIOS/UEFI, jeśli dostępna jest nowsza wersja, co może poprawić kompatybilność z GPU.
  • Testowanie w różnych konfiguracjach:

    • Jeśli masz możliwość, przetestuj kartę graficzną na innym komputerze.
    • Spróbuj użyć innej karty graficznej w swoim systemie, aby wykluczyć problem z pozostałymi komponentami.

 

Wiadomość 3 z 4 (173 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błedy w grze

Community Manager

Hej @Mardoszek 

 

Dzięki za odpowiedź, wykonanie dotychczasowych kroków i przesłanie pliku DxDiag. 

 

W pliku DxDiag znalazłem potencjalną przyczynę pojawiającego się problemu:

 

Podpis problemu:
P1: FC24.exe
P2: 1.0.0.0
P3: 66727e57
P4: KERNELBASE.dll

 

KERNELBASE.dll jest jedną z głównych bibliotek systemowych na Twoim komputerze i jej uszkodzenie może prowadzić do niestabilności systemu. Zacznij proszę od skorzystania z kontrolera plików systemowych:
Naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler ...

 

Ponadto, po naprawieniu plików odłącz jeden z monitorów i uruchom grę na jednym z nich. 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 4 z 4 (170 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem