Re: Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

autor: Chytrooki
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

★★ Novice

Kupiłem battlefield 2042 na samym początku gdy wyszła gra. Grałem cały czas i zero problemów z wydajnością . Po ostatniej aktualizacji procesor na 100% , karta grafiki za to działa na mniejszych obrotach. Odinstalowałem grę , usunąłem z dokumentów folder . Zainstalowałem wszystko od nowa i dalej to samo. Mam dosyć stary procesor i7 8700 ale do tej pory nie miałem żadnych problemów z ustawieniami miks - na ultra i wysokie a teraz zmiana nawet na niskie nic nie daje. I to w opcji podboju na 64 osób mega klatkowanie . karta grafiki nowsza niż procesor bo nvidia rtx 3080. Naprawcie to .Aktualnie są jakiej beretki na drona i zero szans na jego zdobycie. To jedyna gra na moim pc. która sprawia problemy więc problem nie leży po mojej stronie . Net też mam stabilne 300 mb/s . Może ktoś ma taki sam problem? 

Wiadomość 1 z 5 (593 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

@BycJakWinnetou Witam. Spróbuj zaktualizować Windows i sterowniki CPU, GPU(Skorzystaj z darmowej wersji próbnej programu CCleaner aktualizuje wszystkie sterowniki. Zobacz czy w ustawieniach Biosu masz włączony profil X.M.P. Zmieniłeś może coś w opcjach zasilania Windows. Powinieneś mieć ustawione na Normalny, lub Wysoka Wydajność. W ustawieniach w systemie Windows sprawdź czy masz włączony H.A.G.S i tryb gry.

CCP Hero Banner


Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 5 (586 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

@BycJakWinnetou Witam. Spróbuj zaktualizować Windows i sterowniki CPU, GPU(Skorzystaj z darmowej wersji próbnej programu CCleaner aktualizuje wszystkie sterowniki. Zobacz czy w ustawieniach Biosu masz włączony profil X.M.P. Zmieniłeś może coś w opcjach zasilania Windows. Powinieneś mieć ustawione na Normalny, lub Wysoka Wydajność. W ustawieniach w systemie Windows sprawdź czy masz włączony H.A.G.S i tryb gry.

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 5 (587 wyświetleń)

Re: Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

★★ Novice

Kombinowałem trochę ale bez zmian. Zauważyłem że podczas uruchomienia gry procesor i grafika chodzi na podobnym obciążeniu 70 - 80 % a po wybraniu gry np. podbój na 64 osoby i wejściu na mapę gry nagle procesor na 100% a grafika z obciążeniem z 30 % . Na razie gram sobie w Ghost of Thushima i tam wszystko działa ok. na maksa . Za jakiś czas wrócę do battlefield 2042 i zobaczę czy aktualizacja gry lub sterowników coś zmieniła.  Do tej pory od premiery gry battlefield 2042 nie miałem żadnych problemów a gra działała mega płynnie . Nic nie zmieniałem w komputerze . Więc to albo nowe sterowniki karty albo aktualizacja gry . Dzięki za sugestie jeżeli chodzi o pomoc. 

Wiadomość 3 z 5 (561 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

★★ Novice

Problem rozwiązany . Inna osoba jak były aktualizacje grzebała w komputerze i nie i jeden ram. był niedokładnie wciśnięty w płytę . Zaciekawiło mnie czemu jest w single a nie w dual. Inne gry działały lol. Na moją obronę  - nie spodziewałem się czegoś takiego .

Wiadomość 4 z 5 (440 wyświetleń)

Re: Aktualizacja i nagle procesor na 100% i klatkowanie 05 2024

@BycJakWinnetou Hehe czasami tak bywa. Ważne że działa. Dużo wygranych! Powodzenia!

CCP Hero Banner


Wiadomość 5 z 5 (432 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem