Postępy międzyplatformowe są już dostępne: Co musisz wiedzieć?

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

POSTĘPY MIĘDZYPLATFORMOWE W APEX LEGENDS™

Community Manager

Rzućcie okiem, jak będą działać postępy międzyplatformowe w Apex Legends™.

 

2

 


APEX LEGENDS™ – POSTĘPY MIĘDZYPLATFORMOWE


Z radością informujemy, że wraz z premierą Apex Legends™ „Zapłon” pojawi się nowa funkcja – postępy międzyplatformowe. Postępy międzyplatformowe będą się pojawiać na istniejących platformach. Gracze będą wprowadzani stopniowo, aby utrzymać stabilność funkcji.

 

Wypatrujcie okienka rozpoczynającego przenoszenie zawartości i postępów. Dane postępów międzyplatformowych zostaną powiązane z waszym kontem EA. Ze względu na charakter procesu łączenia kont na platformach, jego wpływ na różne aspekty gry Apex Legends (monety Apex, materiały rzemieślnicze itp.) nie będzie jednakowy – patrz: tabele poniżej. Konta graczy, którzy nie zalogują się w trakcie okresu migracji, zostaną automatycznie przeniesione w późniejszym terminie.

Uwaga: aby zapobiec nieuczciwemu wykorzystywaniu funkcji, dodatkowe konta Apex Legends stworzone dla tego samego konta EA po 20 października nie będą mogły być połączone.

 

2

 

 

ZAWARTOŚĆ I PRZEDMIOTY KOSMETYCZNE

Odblokowane legendy oraz ekwipunek będą identyczne na wszystkich platformach, z wyjątkiem przedmiotów specjalnych dla danej platformy, takich jak prezenty.

Tylko na PlayStation

 

  • Przedmioty z pakietów PS+

 

Tylko na Xbox

  • Xbox Edycja Founders
  • Przedmioty z Xbox Gold

Tylko na Nintendo

 

  • Legendarna skórka P.A.T.H.

 

Przedmioty z PS+ i Xbox Gold mogą być podobne. Będą one ograniczone tylko do platformy, na której zostały uzyskane, chyba że zdobyto je na obu z nich.

Uwaga: Aktualne nagrody w Apex Legends za subskrypcję EA Play należy odebrać do 31 października 2023 r., w związku z przygotowaniami do wprowadzenia postępów międzyplatformowych.

 

WALUTA

Monety Apex

  • PC/Xbox/PlayStation: identyczne saldo na wszystkich platformach
  • Nintendo: zakupione i zdobyte przedmioty pozostają dostępne tylko na Nintendo
Materiały rzemieślnicze Powiązane konto EA: identyczne saldo na wszystkich platformach
Żetony Legend
Fragmenty pamiątek

 

POSTĘPY

Osiągnięcia / trofea z głównej platformy Przypisane do każdej z platform. Osiągnięcia / trofea zdobyte dzięki postępom zostaną odblokowane po połączeniu kont
Ranking lig rankingowych Przypisane do każdej z platform
Ukończone wyzwania (nagrody / PB) Powiązane konto EA: identycznie na wszystkich platformach
Mapy nagród
PD

Uwaga: statystyki ze wszystkich platform nie mogą być połączone – zostaną one pobrane z głównego profilu. Wszelkie odznaki powiązane ze statystykami z innych profili połączonych z kontem EA mogą nie być dostępne.

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
OGÓLNE
Czy mogę zrezygnować?


Nie. Postępy międzyplatformowe są obowiązkowe dla wszystkich graczy Apex Legends.

 

Gram w Apex na wielu platformach. Co się stanie z moimi postępami po wprowadzeniu postępów międzyplatformowych?


Podczas aktualizacji postępów międzyplatformowych wykryjemy twoją „główną platformę”. Będzie to platforma, na której udało ci się osiągnąć najwyższy poziom. Zawartość i saldo monet Apex będą od tego momentu skojarzone z kontem na tej platformie. Jedynie statystyki (np. postępy) z głównej platformy zostaną zachowane. Statystyki / postępy z innych platform nie będą dłużej dostępne.

 

Do graczy, którzy osiągnęli ten najwyższy poziom ex aequo na kilku platformach: waszą główną platformą będzie ta, na której mieliście najwyższy poziom podczas ostatniego logowania.

 

ZAWARTOŚĆ I WALUTA
Jak monety Apex są traktowane na każdej z platform?


Monety Apex zdobyte za pośrednictwem PC, Xboxa oraz PlayStation trafią do wspólnego portfela. Będzie można je wykorzystać na każdej z wymienionych platform. Monety Apex na Nintendo Switch są traktowane odrębnie, gdyż można je wykorzystać tylko na tej platformie. Niemniej jednak nowa zawartość kupiona za pośrednictwem Nintendo Switcha (niebędąca zawartością ekskluzywną dla tej platformy) jest dostępna także na pozostałych platformach – i vice versa.

Wyświetlane saldo monet Apex zależy od tego, z której platformy aktualnie korzysta gracz. Użytkownicy PC, Xboxa i PlayStation zobaczą jedynie łączne saldo monet Apex, nie wliczając monet z platformy Nintendo Switch. Z kolei użytkownicy Nintendo Switcha będą widzieć tylko monety Apex zdobyte za pośrednictwem Nintendo Switcha – saldo ze wspólnego portfela nie będzie dostępne.

 

Jak moje przedmioty kosmetyczne będą działać na platformach po uruchomieniu postępów międzyplatformowych?


Z wyjątkiem kilku godnych uwagi przypadków cała zawartość (w tym odblokowane legendy i przedmioty kosmetyczne) będzie dostępna na wszystkich platformach, niezależnie od tego, na której platformie została pierwotnie odblokowana. Do tych wyjątków zalicza się zawartość dostępna jedynie na PlayStation Plus i Xbox Live Gold oraz dostępna tylko na platformie Nintendo Switch skórka Pathfindera, która została udostępniona wszystkim użytkownikom wraz z premierą Apex Legends na tej platformie. Zawartość dostępna jedynie na jednej platformie zostanie przypisana do tej platformy.

Istnieje także podzbiór zawartości, taki jak odznaki za osiągnięcia z wcześniejszych sezonów Apex Legends, który jest związany ze statystykami. W związku z tym, że nie będziemy łączyć ze sobą statystyk z kont innych niż główne, dostęp do nich za pośrednictwem głównego konta nie będzie możliwy.

 

Mam zduplikowane treści na kilku profilach. Czy otrzymam zwrot pieniędzy?


Niestety nie przewidujemy zwrotu pieniędzy za wielokrotnie kupioną zawartość. Zawartość nie pojawi się dwukrotnie w twoim ekwipunku.

 

 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 1 z 3 (2 008 wyświetleń)

Krótki przewodnik po postępach międzyplatformowych w Apex Legends

[ Edytowane ]
Community Manager

Nie chcę korzystać z postępów międzyplatformowych(Cross Progression) - czy mogę zrezygnować?

Nie, nie ma możliwości rezygnacji z postępów międzyplatformowych.

 

Rozpoczęcie postępów międzyplatformowych - jak rozpocząć grę z postępami międzyplatformowymi?

Rozpoczniemy wdrażanie postępów międzyplatformowych na początku sezonu 19, 31 października. Aby zapewnić płynne przejście, udostępnimy ją graczom w grupach. Oznacza to, że możesz nie otrzymać postępów międzyplatformowych od razu po rozpoczęciu sezonu.

 

Gdy twoje konto będzie gotowe do postępów międzyplatformowych, zobaczysz okno po zalogowaniu się do gry. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na tych ekranach, a po ich zakończeniu twoje konto przejdzie do postępów międzyplatformowych.

 

Rozpoczęcie postępów międzyplatformowych - Jak grać na innej platformie po zakończeniu postępów międzyplatformowych?

Gdy twoje konto przejdzie proces postępów międzyplatformowych, będziesz mógł grać na swoim koncie na dowolnej obsługiwanej platformie. Aby uzyskać dostęp do swojego konta, wystarczy zalogować się za pomocą konta EA na dowolnej platformie i uruchomić Apex Legends.

 

Mam dwa konta EA - czy zostaną one połączone?

Nie, tylko konta połączone z tym samym kontem EA zostaną połączone. Jeśli chcesz dowiedzieć się, które konta są połączone z Twoim kontem EA, możesz sprawdzić połączenia z kontami, przechodząc na stronę https://myaccount.ea.com/cp-ui/connectaccounts/index i przechodząc do połączeń.


Mam dwa konta EA - czy mogę je połączyć?

Nie, obecnie nie ma możliwości połączenia dwóch oddzielnych kont EA.

 

Mam dwa konta EA - czy przeniesienie mojego konta PSN/Xbox na inne konto spowoduje przeniesienie moich postępów lub zawartości?
Nie, wszelkie postępy i odblokowania zawartości są powiązane z oryginalnym kontem EA. Odłączenie konta spowoduje utratę wszelkich postępów uzyskanych na tym koncie. 
 
Przeniesienie platformy z jednego konta EA na drugie zapewni dostęp do zawartości głównego konta EA na obu platformach, ale nie przeniesie żadnej zawartości z drugiego konta EA.
 
Jeśli omyłkowo odłączyłeś konto platformy, ponowne połączenie konta z oryginalnym kontem EA przywróci postęp.
 
Udostępniłem swoje konto znajomemu/krewnemu - co się z nami stanie?
Ponieważ każdy gracz powinien korzystać z własnego konta EA, a udostępnianie konta jest niezgodne z Umową użytkownika EA, oba te konta zostaną połączone z nowym profilem postępów międzyplatformowych.
 
Ponieważ tworzy to jeden profil, może on być zalogowany i używany tylko przez jedną osobę, na jednej platformie w tym samym czasie.
 
W tym scenariuszu jedna osoba będzie musiała utworzyć własne konto EA i grać za jego pomocą w przyszłości.
 
Jedno z moich kont zostało zbanowane - czy jego zawartość zostanie scalona?
Nie, jeśli jedno z Twoich kont zostało trwale zbanowane, zawartość na nim nie zostanie scalona z Twoim nowym profilem postępów międzyplatformowych.
 
Zawartość - co jeśli mam tę samą zawartość (skórkę/pamiątek/etc) na obu moich kontach?
Niestety, zwroty nie będą przyznawane za zawartość nabytą wielokrotnie. Zawartość nie pojawi się dwukrotnie
 
Zawartość - jak połączenie traktuje licznik 500 pakietów?
Licznik 500 pakietów Apex nie zostanie scalony. Licznik zostanie przeniesiony z konta najwyższego poziomu.
 
Zawartość - jak traktowane są nieotwarte pakiety Apex?
Nieotwarte pakiety Apex zostaną scalone i będą dostępne do otwarcia po zakończeniu tworzenia konta postępów międzyplatformowych.
 
 
Ważne linki:
Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 2 z 3 (1 482 wyświetleń)

Postępy międzyplatformowe są już dostępne: Co musisz wiedzieć?

Community Manager
Postępy międzyplatformowe są już dostępne: Co musisz wiedzieć?
  
Postępy międzyplatformowe są teraz dostępne dla wszystkich graczy. Aby uzyskać dostęp do postępy międzyplatformowych, wystarczy zalogować się na swoje konto Apex i kliknąć okno potwierdzające. Po połączeniu kont będziesz mógł uzyskać dostęp do swojego konta Apex na dowolnej platformie, zwyczajnie zaloguj się na dowolną platformę za pomocą swojego konta EA

 

Ważne linki:


 

Często Zadawane Pytania:

 


Jak mogę sprawdzić, czy mam postępy międzyplatformowe?
Postępy międzyplatformowe są teraz dostępne dla każdej osoby grającej w Apex Legends! Po otrzymaniu ekranu "Postępy międzyplatformowe są już dostępne" i kliknięciu w monit, będzie można grać na swoim koncie Apex na dowolnej platformie.
Aby uzyskać dostęp do konta Apex, zaloguj się na wybraną platformę za pomocą tego samego konta EA, które jest powiązane z kontem.

cp.png


Nie widziałem/am ekranu łączenia kont, gdy dostałem/am monit o postępach międzyplatformowych:
Ekran łączenia (pokazany poniżej) pojawi się tylko wtedy, gdy masz wiele uprawnionych kont powiązanych z kontem EA, gdy włączenie do postępów międzyplatformowych zaczyna się na koncie.
Jeśli nie widzisz tego ekranu, oznacza to, że było tylko jedno uprawnione konto na koncie EA i nie było potrzeby łączenia, konto zostało po prostu przekształcone na konto z postępami międzyplatformowymi i jest teraz dostępne do gry na różnych platformach.

cp2.png


Nie wszystkie moje konta były pokazane na ekranie łączenia kont:
Tylko konta, które były powiązane z kontem EA w momencie otrzymania postępów międzyplatformowych, są uprawnione do połączenia.
Istnieje kilka wyjątków dla kont, które nie zostaną połączone:
• Konta powiązane z innym kontem EA
• Zablokowane konta
• Drugorzędne konta utworzone po 26 października 2023 roku

 

Nie otrzymałam/-em zawartości (skórki, itp.) z jednego z moich kont:
Konta odłączone:
Jeśli odłączono konto Xbox/PSN/Switch/etc. od konta EA, nawet jeśli zostało ono ponownie połączone, możliwe, że ta zawartość nie została połączona.
Jak ostrzegano podczas odłączania, odłączenie platformy od konta EA niszczy połączenie z postępami w grze. Ponowne połączenie nie gwarantuje przywrócenia tego połączenia.

 

Odrębne konta EA:
Jeśli konta Apex były powiązane z różnymi kontami EA, zawartość nie może być połączona.

 

Data graniczna - 26 października 2023 roku
Jak wyjaśniono w oryginalnym blogu deweloperów, jeśli rozpoczęto lub połączono drugorzędne konto/platformę po 26 października, zawartość z tego konta nie zostanie połączona.

 

Zablokowane Konta:
Jeśli konto Apex zostało zablokowane przed wdrożeniem postępów międzyplatformowych, żadna zawartość z tego konta nie kwalifikuje się do połączenia.

 

Czy mogę grać na swoim koncie na wielu platformach jednocześnie?
Nie. Po wprowadzeniu postępów międzyplatformowych, będzie można zalogować się na konto tylko na jednej platformie na raz. Postępy międzyplatformowe tworzą w zasadzie jeden profil używany na wszystkich platformach na koncie, więc może być on dostępny tylko na jednej platformie na raz.

 

Czy jeśli mam dwa konta EA, mogę połączyć postępy z obu?
Nie. Nie możemy połączyć profili powiązanych z różnymi kontami EA.

 

Jeśli odłączę moje konto konsoli lub Steam od jednego konta EA, a następnie połączę je z drugim kontem EA, czy postępy zostaną przeniesione na drugie konto?
Postępy są przechowywane na poziomie konta EA, a nie indywidualnych platform, takich jak Steam, Xbox, PlayStation, Switch, itd.
Postępy międzyplatformowe pozwalają na dostęp do zawartości konta EA na dowolnej platformie powiązanej z tym samym kontem, a nie na przeniesienie postępów z innego konta EA.
Jeśli odłączono platformę i w rezultacie straciło się postępy, powinno się ponownie połączyć tę platformę z oryginalnym kontem EA, aby spróbować przywrócić postępy.

 

Brakuje mi niektórych moich odznak:
Jesteśmy świadomi, że niektóre odznaki mogły zostać utracone podczas procesu postępów międzyplatformowych, zajmiemy się przywróceniem ich w przyszłości i podamy więcej informacji na ten temat.


Miałam/Miałem poziom 500. Mój postęp został zresetowany do 1:
W Sezonie 14: Hunted, zwiększyliśmy poziom konta dla wszystkich kont z 500 do 2000, szczegóły tej zmiany można znaleźć tutaj. Teraz są do przejścia cztery grupy po 500 poziomów. Jeśli konto było wcześniej na poziomie 500, to zamiast stracić swój postęp w poziomach, po prostu przeszło na następny poziom postępów.

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 3 z 3 (1 337 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem