Brak kupionych monet

autor: scaoupee
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Brak kupionych monet

★★ Newbie

Kupilem monety apex, pobralo mi siano z konta a monety na konto nie wplynely. 
Minely juz 3 dni a EA support nie odpiusje na moje zgloszenie. 
ktos tez tak mial ?

 

Wiadomość 1 z 12 (198 wyświetleń)

Dot.: Brak kupionych monet

Community Manager

Hej @scaoupee 

 

W międzyczasie, kiedy czekasz na odpowiedź w swojej sprawie, sprawdź proszę czy monety pojawią się po uruchomieniu Apex Legends poprzez aplikację EA

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 12 (188 wyświetleń)

Dot.: Brak kupionych monet

★ Novice
@EA_Kalina u mnie to samo. po sciagnieciu gry przez EA app i uruchomieniu nadal brak.
Wiadomość 3 z 12 (172 wyświetleń)

Dot.: Brak kupionych monet

[ Edytowane ]
★ Novice

Mam to samo po 4 godzinach czekania na support powoli watpie ze da sie uzyskac jakas pomoc

Platforma PC/Steam

Wiadomość 4 z 12 (166 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak kupionych monet

[ Edytowane ]
Community Manager

@noreason4reason czy udało Ci się skontaktuj się z naszym doradcą?

 

 

@xDYMUSx czy udało Ci się w międzyczasie uruchomić Apex Legends po ściągnięciu jej bezpośrednio w EA app?

 

Dodam też, że czas oczekiwania na odpowiedź doradcy może się różnić w zależności od wybranej formy kontaktu (czat/email) oraz natężenia ruchu na EA Help danego dnia.

 


Jak kupować monety Apex, używać ich i je odnajdywać.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 5 z 12 (156 wyświetleń)

Dot.: Brak kupionych monet

★ Novice

nic. od dwóch dni cisza. cały czas wisi jako "oczekiwanie na gracza". :/

Wiadomość 6 z 12 (151 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak kupionych monet

Community Manager

Status "oczekiwanie na gracza" oznacza, że doradca wysłał do Ciebie wiadomość i oczekuje na odpowiedź zwrotną  - być może wymagane jest przesłanie dodatkowych danych np. kod weryfikacyjny czy  też dowód zakupu.

Sprawdź swoją pocztę.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 7 z 12 (147 wyświetleń)

Dot.: Brak kupionych monet

★ Novice

wszystko fajnie gdyby ogólnie otrzymał jakąkolwiek odpowiedź. dowody zakupu zostały załączone tak jak jest w tutorialu."oczekiwanie na gracza" mam juz od samego poczataku w momencie gdy wyslalem ticket. w wiadomości jest tylko "Wznów sprawę" i "zamknij sprawe". po kliknieciu wznów odsyła mnie tutaj "https://help.ea.com/pl/help-contact-us/". żadnej wiadomosci  ani maila od czasu otworzenia ticketa nie otrzymałem. no chyba że email ze przyjeli tikcket i drugi który odsyła mnie do pytań społeczności Disappointed

Wiadomość 8 z 12 (137 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak kupionych monet

[ Edytowane ]
Community Manager

Spróbuj skonsultować swoją sprawę z naszym doradcą w czasie rozmowy poprzez czat.

 

Dodatkowo jeśli posiadasz kilka kont Steam, upewnij się, że uruchamiasz Apex Legends poprzez pobranie jej na EA app po zalogowaniu się kontem Steam, za pośrednictwem którego została zakupiona waluta. 

 Zajrzyj na stronę Połączeń w ustawieniach konta EA ,aby sprawdzić połczenia kont.

 


Do EA app zaloguj się danymi platformy Steam

linkowanie.JPG

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 9 z 12 (81 wyświetleń)

Dot.: Brak kupionych monet

[ Edytowane ]
★ Novice

@EA_KalinaSprawa wyglada tak ze nikt nie chce sie nawet pofatygowac zeby odpisac.
Opcji chat w tej sprawie nawet nie wyświetla.

 

Wiadomość 10 z 12 (76 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem