Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nie mogę wyjść ze stanu uśpienia - Windows 7

Vasudanin 07 Mar 2011 17:23 28264 21
REKLAMA
  • #1
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Witam,
    Problem polega na tym, że wczoraj włączyłem w windowsie funkcję uśpij, po czym komputer wyłączyłem przyciskiem. Dzisiaj włączyłem komputer i ... nic. Obraz czarny, Wentylatory wszystkie działają, DVD działa, klawiatura świeci. Wyjąłem baterie BIOSa ale to nic nie dało. Czyszczenie również. Przekładanie kości ram też nic.
    Płyta główna ASUS P5QL-E
    Procesor Intel Core 2 Duo 3.00 Ghz
    4GB RAM
    Zasilacz Chieftec 560W
    Grafika Nvidia GTX 260

    Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wszystko do tej pory chodziło normalnie.
    Proszę o pomoc :)

    @Edit
    Windows 7 Ultimate SP1
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Nic, komputer się włącza a na monitorze nic się nie dzieje, cały czas czarny obraz.
    Dodam tylko, że wydaje mi się, iż karta graficzna która normalnie po chwili spada na mniejsze obroty, teraz cały czas chodzi na wysokich.
  • REKLAMA
  • #5
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Jestem laikiem, nie znam się. Jak to zrobić? :|
    Nie, zrobiłem to Windowsowo, obok "Zamknij system", później wyłączyłem przyciskiem w komputerze(nie miałem pojęcia jak z tego wyjść)
  • #7
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Kilkam w przycisk włączania komputera jak mówisz, i nic. Na klawiaturze nie mam stanu uspienia.
  • REKLAMA
  • #10
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Wyłączyłem zasilanie przyciskiem.
    Już nie wiem. Komputer wyłączałem z zasilania, Odczekałem 15 min, włączyłem znowu i nic się nie dzieję. Na monitorze czarno a wszystko działa. Ruszanie myszką i klawiaturą nic nie dało, kilkanie Powerem też nic. Jak kilkne restart to się wyłączy i po ok. 7 sekundach uruchomi.
    @huluk
    On stał cała noc bez zasilania. Nic nie dało
  • #11
    huluk
    Poziom 32  
    Spróbuj odłączyć maszynę całkowicie od zasilania (wtyczką lub przełącznikiem z tyłu zasilacza) na co najmniej 5 sekund, 10 też nie zaszkodzi - rozładują się kondensatory w zasilaczu dające napięcie podtrzymania 5V na płytą główną. Swoją drogą - nie można nic działać sprzętowo jeśli nie jest całkowicie wyłączone zasilanie (odłączony od sieci zasilacz) - RAM, płyta i sloty przy wyłączeniu programowym / przyciskiem są pod ciągłym napięciem podtrzymania z zasilacza i mogą ulec uszkodzeniu.
  • #12
    adamadi33
    Poziom 43  
    Wyłącz komputer i wyjmij kartę graficzną.Włącz komputer bez karty graficznej i zaczekaj na sygnał z głośnika systemowego:o braku karty graficznej.Wyłącz komputer włóż kartę i ponownie uruchom komputer.Nie zapomnij podczas wyłączenia komputera wyjąć wtyczkę z sieci.
  • #13
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Nic
    Obawiam się, że nie mam głośniczka systemowego. Żadnego pikania ani nic innego nie było słychać.
  • #14
    specjal3
    Poziom 10  
    Prawdopodobnie w opcjach karty VGA masz włączoną opcję ,,pozwól komputerowi na wyłączenie tego urządzenia". Wejdź we właściwości karty i odznacz tą opcję.
  • #15
    adamadi33
    Poziom 43  
    Głośnik systemowy nie jest podłączony do płyty głównej?
  • #16
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Przekładając kartę do innego komputera?
    @adamadi33
    Jak słychać, nie
  • #17
    adamadi33
    Poziom 43  
    Czy twoja płyta główna ma podłączony głośnik systemowy?

    Dodano po 9 [minuty]:

    Nie mogę wyjść ze stanu uśpienia - Windows 7
  • #20
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Żadnych dźwięków
  • #21
    Vasudanin
    Poziom 10  
    Oddałem do znajomego informatyka, okazało się że padły kości RAM
  • #22
    djmdp
    Poziom 16  
    Mam identyczny problem jak kolega, dokładnie po tej samej akcji. Uśpiłem komputer, po wznowieniu nie startuje karta graficzna, komputer uruchamia się normalnie, reaguje na klawiaturę, wiem, że się uruchamia po obserwacji pracy dysku twardego i dźwięku uruchamiającego się win 7 professional x64. Moja konfiguracja to:
    Proc: e8500 3.6Ghz
    Płyta: Asus P5Q Deluxe
    ram: ocz 4gb dual 1066Mhz.
    grafika: 8800gts 640mb.
    zasilacz: Be quiet dark power pro P7 650W.
    To jakiś błąd systemu windows??
REKLAMA