Forum   1959

1959

(41 wyników)
  • Smutek, przygnębienie na twarzach dorosłych, totalna beztroska u dzieci - tak zapamiętał gomułkowski Lublin angielski fotografik Gerald Howson. Zdjęć, które wtedy zrobił, nikt nie widział przez lata. Poznajecie te miejsca? lublin.gazeta.pl/lublin/56,35640,11081546,Lublin__rok_1959__Miasto_w_obiektywie_Anglika_ZOBACZ.html
  • Jaka jest wartosc tego wina? Domyslam sie, ze nie nadaje sie juz do spozycia, ale pewnie ma jakas wartosc kolekcjonerska?
  • Czołem:) 9 marca 1959 zadebiutowała słynna lalka Babrie...: pl.wikipedia.org/wiki/Barbie Pozdro Krzysztof
  • Hehe - możno czas już ło tym pomyśleć. Tymat niyfraszkowy dyć przeca w som roz na stolica fraszki. W końcu nasze miasto "urodziyło" sie we 1959 roku. Niy za wiela dyć tyż niymało, a że wiela z nos jest rowieśnikami ty Rudy Ślonski, to tym wiynkszo radocha.
  • I nawet antenę satelitarną już wtedy mieli! - 4. fotka. ;-)
  • 31 lipca 1959 roku Minister Handlu Wewnetrznego wydał zarządzenie, na mocy którego jeden dzień w tygodniu miał być dniem bezmiesnym. "Dzień bezmięsny – praktyka propagowana przez władze Polski Ludowej zmierzająca do ograniczenia konsumpcji mięsa głównie na rzecz produktów mącznych. Wbrew temu, co można obecnie sądzić, nie wynikała z przekonania o zaletach wegetarianizmu, lecz z deficytu mięsa na rynku. Tradycyjnym dniem bezmięsnym był poniedziałek, później środa – w...
  • Pięć lat miałem . Pamiętam ojca koszącego łąkę wraz z innymi wujkami . Oglądałem ich z daleka . A przyczyna była prosta . Kilka miesięcy wcześniej w moje ręce wpadła książka . Na jednej z rycin śmierć z kosą ścinała głowy ludzi . Do tego opowiastka brata i efekt murowany . Od tej pory nawet zboża dojrzałe omijałem z daleka , co było powodem niezliczonych klapów . Wolałem milczeć niż powiedzieć prawdę . Do tego wiele działek dzisiaj świecących nieużytkiem kiedyś było uprawiane . A chabry...
  • Sprzedam kolekcjonerowi. Cena do uzgodnienia
  • Sprzedam fantastyczne wino Oppenheimer Krötenbrunnen Riesling Spätlese 1959!! Deserowe o owocowym bukiecie, delikatny rodzaj Rieslinga. Rocznik bardzo wysokiej jakości.
  • 9 marca 1959 roku - zadebiutowała popularnana na całym świecie mała lalka o imieniu Barbie. "Barbie - lalka produkowana przez Mattel, jedna z najlepiej sprzedających się zabawek i jednocześnie najbardziej znanych ikon kultury masowej. Barbie została stworzona przez Ruth Handler w 1958 na podstawie przeznaczonej dla dorosłych niemieckiej lalki Lilly. Barbie zadebiutowała 9 marca 1959 na nowojorskich targach zabawek, po wykupieniu praw do Lilly przez założoną przez Ruth i Elli...
  • Właśnie obejrzałam: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9635656,Kolorowa_Warszawa__rok_1959,,ga.html Ile na tych zdjęciach sukienek, spódnic, żakietów, płaszczyków! Żadne tam spodnie (przepraszam, jedna kobieta była w spodniach).
  • wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9635656,Kolorowa_Warszawa__rok_1959,,ga.html To fotografie warszawiaków - nieszczesnych ofiar komunizmu z lat 50-tych. Spójrzcie na te zapadnięte twarze, na te łachmany na grzbietach. Na te kufajki, na te onuce i walonki, na te bose nogi. Na te twarze we wrzodach i opuchnięte z głodu brzuchy. Włosy skołtunione albo łyse czaszki - to po wyjściu z obozu pracy. Co drugi to oficer UB. Niosą na plecach worki na żywność i przedmioty podręczne. Żebrac...
  • Witam Panie Januszu, myślałam, że sobie poradzę z tymi liczbami, ale niestety nie daję rady. To, co mnie interesuje, to czy można coś zrobić, żeby w firmie zaczęło się dobrze dziać, bo od kilku lat, czego bym nie zrobiła, to nic nie wychodzi. Kolejna firma i kolejna klapa - tak, jakby jakieś fatum. I nie wiem też, czy jestem 8 z 26 (1+1+1+9+5+9) czy z 44 (10+10+1+9+5+9)? Może znalazł by Pan czas na interpretację? Pozdrawiam. Lucyna
  • www.przegubowiec.com/galeria/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=115 www.przegubowiec.com/galeria/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=116
  • MĘŻCZYŹNI: [b]20[/b] Jan [b]16[/b] Józef Stanisław [b]12[/b] Antoni Henryk [b]8[/b] Stefan [b]7[/b] Franciszek [b]6[/b] Tadeusz 6 [b]5[/b] Andrzej Bronisław Eugeniusz Kazimierz Zygmunt [b]4[/b] Alfred Bernard Czesław Marian Zygfryd [b]3[/b] Alojzy Joachim Lucjan Łucjan Paweł [b]2[/b] Alfons Arkadiusz Bogumił Bolesław Edward Florian Ginter Hubert Janusz Krystian Maksymilian Mieczysław Pior Rajmund Sylw...
  • czyli o tym jakie zmiany zaszły w ciągu tych 50 lat w temacie bezpieczeństwa:
  • 777 Jeśli S&P przełamie ten poziom to pozostaną tylko działania maryjne...
  • po wojnie do 1959 roku dział na ul. Czajewicza zakład Ormonde Kazimierza Lipińskiego znany z produkcji rowerów. Jest pytanie pod którym numerem ?
  • Mam ponad 80 lat. Od 1959 roku przebywa na rencie. Daj Panie Boże każdemu taka chorobę, na którą można chorować ponad 50 lat w dobrym zdrowiu.
  • Bracie, zgninales w niepotrzebnej wojnie. Bez sensu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się