zdobywając wiedzę - garść ciekawostek i porad na temat dodatku UNIWERSYTET

autor: Patryk131094
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

zdobywając wiedzę - garść ciekawostek i porad na temat dodatku UNIWERSYTET

★★★ Guide

Tym razem kilka słów o nauce w The Sims 4 czyli najciekawsze informacje o dodatku "Uniwersytet". Super, że wyszedł dodatek który umożliwia Simom podjęcie studiów i posmakowanie studenckiego życia.

 

Wraz z dodatkiem mamy piękne nowe otoczenie Britechester, które jest podzielone na 3 główne dzielnice:
a) Gibbs Hill - można powiedzieć, że centralna dzielnica - znajdująca się pomiędzy dwoma kampusami. Najważniejsze parcele to Biblioteka pod Laurami i Pub Papryczka, czyli dwa miejsca w których każdy student spędza chyba najwięcej czasu Standard smile
b) Instytut Foxbury - nowoczesna uczelnia, w której lepiej podjąć naukę jeśli zamierza się studiować nauki ścisłe, oferuje bowiem kierunki prestiżowe związane głównie z naukami ścisłymi tj. fizyka czy informatyka,
c) Instytut Britechester - uczelnia bardziej tradycyjna, na której lepiej podjąć naukę jeśli wasz sim zamierza studiować nauki humanistyczne tj. aktorstwo czy historię. Uczelnia oferuje bowiem te kierunki w wersji prestiżowej.

 

Ciekawostka: opis Instytutu Britchester dostępny z widoku otoczenia mówi, że uczelnia została założona przez Felixa Psydeda, który jak ustaliłem, podobno nawiedza kampus uczelni (mi osobiście nigdy nie udało się go spotkać w rozgrywce ale może to jeszcze przede mną). W internecie napotkałem na filmiki i zdjęcia graczy, którzy rzeczyiwiście go spotkali. Dowiedziałem się, że jego imię oznacza z łaciny "szczęście" a on sam umarł ze śmiechu w wieku dorosłym. Opis mówi także, że Felix był znany ze swojej pasji do uczenia się.

 

Każdy z kierunków związany jest bezpośrednio z kilkoma z karier dostępnych w rozgrywce i ukończenie go pomaga simom rozpocząć tę karierę od znacznie wyższego stanowiska. Przedstawiam listę wszystkich dostępnych kierunków wraz z wybranymi przykładami karier, na które wpływają:


a) historia - prawnik, polityk
b) historia sztuki - krytyk, autor
c) psychologia - policjant, edukator
d) literatura - prawnik, autor
e) komunikacja - biznesmen, polityk
f) aktorstwo / sztuki teatralne - aktor, artysta sceniczny
g) sztuka kulinarna - krytyk, kucharz
h) sztuki piękne - malarz, ogrodnik
i) łotrostwo - przestępca, tajny agent
j) fizyka - inżynier, astronauta
k) biologia - ekolog, lekarz
l) ekonomia - biznesmen, edukator
m) informatyka - guru techniki, przestępca


Wymieniłem jedynie po 2 przykłady do każdej kariery aby rozjaśnić jak działa ten mechanizm, karier związanych z danym kierunkiem jest więcej - będą one wypisane podczas rozgrywki gdy zaczniecie wysyłać swojego sima na studia.

Zaskoczył mnie kierunek łotrostwo - w prawdziwym życiu nie da się studiować przestępczości ale pamiętajmy, że The Sims 4 nie jest podręcznikiem prawdziwego życia tylko o wiele ciekawszą jego wersją i moim zdaniem bardzo fajnie, że pojawił się taki kierunek.

 

Aby ukończyć studia należy zaliczyć 12 kursów na danym kierunku, maksymalnie możemy wybrać 4 kursy na 1 semestr, 1 semestr trwa tydzień simowego życia - a więc najkrócej wasz sim będzie studiował 3 tygodnie (a jeśli będzie musiał poprawiać jakiś kurs to może się to nawet wydłużyć). To moim zdaniem za długo (szczególnie jeśli mamy ustawioną normalną długość życia simów) 3 tygodnie ich życia to prawie cały okres młodej dorosłości. To było powodem dla którego często odpuszczałem sobie studiowanie bo w tym czasie można już skupić się na karierze zaczynając ją od podstaw. Nie twierdzę oczywiście, że studenckie życie nie jest ciekawe - imprezy, wydarzenia na kampusach, zawieranie nowych studenckich znajomości - to wszystko jest warte spędzenia na studiach wielu dni natomiast mimo wszystko ciężko było mi poświęcić cały 1 etap życia. Aż tu nagle twórcy simsów przybyli z rozwiązaniem tego problemu wprowadzając dodatek "Licealne lata" - mając zarówno "Uniwersytet" jak i "Licealne lata" nasz sim może rozpocząć studia już jako nastolatek (pod warunkiem, że wykaże się wybitnymi wynikami podczas nauki w liceum i dyrektor pozwoli mu ukończyć szkołę w trybie przyspieszonym). Jest to mega fajny pomysł i polecam każdemu posiadanie obu tych dodatków. Idealnie do siebie pasują, skupiają się na nauce i uzupełniają się pod wieloma względami.

 

Ciekawostki ze studenckiego życia naszych simów:

a) tajne stowarzyszenie - wybierając się do wspomnianego wcześniej baru papryczka - za parcelą baru możemy dostrzec stare ruiny. Jeśli wybierzemy się tam w nocy spotkamy grupę simów w długich granatowych szatach stojących w kręgu przy jednym z kamieni. Podejmując z nimi interakcję szybko ich spłoszymy, oszukają nas że są członkami kółka naukowego i uciekną w popłochu. Jeśli chcemy do nich dołączyć należy złożyć ofiarę klikając na główny posąg na kampusie. Jeśli to zrobimy w nocy przyjdzie do nas jeden z członków stowarzyszenia i zaproponuje nam przyłączenie się. O tym co będzie dalej nie piszę aby nie spoilerować bo temat jest bardzo ciekawy, każdy sam powinien odkryć tajemnice stowarzyszenia Standard smile

 

b) oprócz chodzenia na wykłady, po kliknięciu na budynki sal wykładowych na terenie kampusu możemy także udzielać korepetycji (pod warunkiem, że mamy mocno rozwiniętą umiejętność, której chcemy uczyć innych) oraz "wziąć udział w lekcji z umiejętnośći praktycznych" - zazwyczaj opcja dostępna jest w godzinach wieczornych. Oznacza że możemy uczyć się nowej umiejętności płacąc odpowiednią ilość simoleonów (chyba 250). Mój sim studiując biologię aby zostać lekarzem - regularnie uczęszczał na lekcje umiejętności praktycznych z zakresu weterynarii i podczas studiów oprócz tego że otrzymał dyplom biologii, miał również maksymalnie rozwiniętą umiejętność weterynarii i mógł być lekarzem zarówno simów jak i zwierząt.

 

Tradycyjnie podkreślam, że jest to tylko garść informacji, które moim zdaniem warto wiedzieć, a które niekoniecznie są oczywiste, jeśli macie jakieś pytania - piszcie śmiało w komentarzach. Zachęcam też do dzielenia się swoimi przygodami z czasu studiowania w The Sims 4 i własnymi odkrytymi ciekawostkami.

 

Poniżej porcja zdjęć nowego otoczenia i ciekawych wydarzeń związanych z rozgrywką The Sims 4 Uniwersytet.

 

14.06.2024_14-28-57.png

14.06.2024_14-29-26.png

14.06.2024_14-28-38.png

14.06.2024_14-28-05.png

14.06.2024_14-28-20.png

14.06.2024_14-32-47.png

14.06.2024_14-33-24.png

14.06.2024_14-35-18.png

14.06.2024_14-40-43.png

14.06.2024_14-44-59.png

14.06.2024_14-43-25.png

14.06.2024_14-45-16.png

14.06.2024_14-47-27.png

14.06.2024_14-44-03.png

14.06.2024_14-43-00.png

14.06.2024_14-26-30.png

14.06.2024_14-22-59.png

Wiadomość 1 z 3 (168 wyświetleń)

Dot.: zdobywając wiedzę - garść ciekawostek i porad na temat dodatku UNIWERSYTET

★★★ Guide

Zapomniałem dodać, że dodatek wprowadza dwie niesamowite kariery: edukator oraz prawnik. Kariera edukatora rozgałęzia się na administratora (można zostać nawet rektorem uczelni) oraz profesora (ostatni stopień: mistrz edukowania). Kariera prawnika rozgałęzia się również na dwie części: adwokata (można zostać wybitnym wspólnikiem) oraz sędziego (ostatni stopień: sędzia najwyższy). Szczególnie polecam karierę sędziego, daje mnóstwo nowych interakcji i pozwala wydawać wyroki w domu za pomocą komputera (często to my decydujemy jaki wyrok wyda nasz sim) Standard smile

Wiadomość 2 z 3 (164 wyświetleń)

Dot.: zdobywając wiedzę - garść ciekawostek i porad na temat dodatku UNIWERSYTET

★★★ Guide

Udało mi się spotkać ducha Felixa Psydeda, o którym wspomniałem wyżej Standard smile 

 

oto zdjęcie:

 

24.06.2024_08-37-10.png

Wiadomość 3 z 3 (99 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem