Battlefield 4 - błąd z połączeniem

autor: IIIASL33PIII
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefield 4 - błąd z połączeniem

★ Novice

Witam

Mam problem z dołączaniem do serwerów w Battlefield 4. Problem polega na tym, że podczas dołączania do serwera występuje błąd : Game disconnected: Client closed down connection. Check your network connection and make sure that port 3659 (UDP) is open. Próbowałem wielu dostępnych w internecie rozwiązań problemu. Ciekawe i warte uwagi jest to, że do serwera mogę dołączyć kiedy znajduje się na nim około 6-8 osób, jeżeli serwer jest prawie pełen (około 50-60 graczy) pojawia się błąd. Czy ktoś miał już taki problem? Proszę o pomoc 

Wiadomość 1 z 8 (296 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

Community Manager

Hej @IIIASL33PIII 

 

Czy w ustawieniach routera są odblokowane wszystkie porty dla gry BF 4?

Spoiler
Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące odblokowania portów, wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.

Witryna Port Forward, choć nie jest witryną EA, jest ogólnie dość solidnym miejscem do sprawdzenia i upewnienia się, że masz otwarte odpowiednie porty dla wszystkich gier, w które grasz. Porty dla Battlefield 4 znajdziesz tutaj.

 

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 8 (269 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

Community Manager

Hej @IIIASL33PIII 

 

Daj nam znać czy opisany przez Ciebie problem pojawia się nadal? 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 3 z 8 (252 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

★ Novice

Router nie ma zablokowanych portów niezbędnych dla BF4. Zablokowane porty to: 11768/tcp, 15118/tcp, 135/tcp, 137/tcp. 138/tcp, 139/tcp , 445/tcp i udp. Tylko pytanie czy gdybym miał zablokowane jakieś niezbędne porty to mógłbym się w ogóle połączyć z jakimkolwiek serwerem? Przypominam że na serwery z małą ilością osób jestem w stanie wejść Standard smile

Wiadomość 4 z 8 (188 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

Community Manager

Hej @IIIASL33PIII 

 

Dzięki za odpowiedź i sprawdzenie tego kroku. 

 

Sprawdź proszę dodatkowe kroki: 

 

Zresetuj swoje połączenie internetowe wedle instrukcji poniżej:

Czyszczenie pamięci podręcznej DNS/resetowanie połączenia internetowego. - Answer HQ

Następnie z poziomu routera przypisz dla swojego komputera statyczny adres IP. Wykonanie tego kroku różni się dla każdego z routerów, nie mniej przypisz na stałe adres IP wcześniej nadany przez usługę DHCP. 

 

Jeśli problem nie minie - powiedz nam jakie dokładnie zostały przez Ciebie dotychczas wykonane kroki, oraz kto jest Twoim dostawcą internetu. 

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 5 z 8 (169 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

★ Novice

Czyszczenie pamieci podrecznej i resetowanie połączenia internetowego nie zadziałało. nie zadziałało Frown Podjąłem wszystkie kroki które mi napisaliście. Sprawdziłem dostępność portów niezbędnych dla bf4. Nadal nie jestem w stanie znalezc rozwiązania problemu Frown Moim dostawcą internetowym jest Play. Na przestrzeni ostatnich tygodni zmieniałem dostawce internetu więc to nie tutaj szukałbym problemu.

Wiadomość 6 z 8 (39 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

Community Manager

Hej @IIIASL33PIII 

 

Dla potwierdzenia - połączenie internetowe pochodzi z sieci komórkowej?

Untitled.pngKuba.png
Wiadomość 7 z 8 (33 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - błąd z połączeniem

★ Novice

Obecnie tak, jednak w momencie pisania mojego pierwszego wpisu miałem internet świadłowodowy innego dostawcy 

Wiadomość 8 z 8 (17 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem