Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

autor: KeepCalmAndTroll
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

★ Novice

Witam, piszę tu ponieważ mam problem z połączeniem z serwerami. Widziałem że problem ten pojawiał się już na forum, niestety kroki które były tam podawane aby rozwiązać problem u mnie niestety nie zadziałały. Jeżeli chodzi o system to ma windows 11

Mianowicie wykonałem następujące kroki:

- Wyczyszczona pamięć podręczna w EA apps

- Uruchamiana gra jako administrator

- Sprawdzając spójność plików na steam występuje nieudana weryfikacja 3 plików ( pobranie ich ponownie i uruchomienie komputera ponownie nie pomaga)

- Dodałem EA, Battlefild'a oraz caly folder steam z battlefildem do wykluczeń zabezpieczeń

- wyłączyłem CFG (control flow guard) - mysłałem że to akurat pomogło bo zaraz po tym gra na jedna mapę się włączyła, później już niestety nie.

- reinstal gry także nie pomógł.

- nie sądzę aby był to problem z internetem (inne gry działają), średnia prędkość ok 80Mb/s

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

Wiadomość 1 z 8 (932 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

@KeepCalmAndTroll Witam. Usuń folder BF2042 z dokumentów. Dodatkowo kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start i wybierz „Wiersz polecenia (administrator)” lub „Windows PowerShell (administrator)”. Wpisz komendę „ipconfig /flushdns”. Naciśnij klawisz Enter na klawiaturze. W routerze włącz uPnP a wyłącz przekierowanie portów. Nic mi więcej do głowy nie przychodzi.


Ewentualnie spróbować można uruchomić grę przy włączonym VPN.

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 8 (892 wyświetleń)

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

★ Novice

Niestety problem dalej występuje. Spróbuje ponownie zrobić reinstal gry, gdyż na ten moment to już nawet mi się nie włączyła. Dodam tylko, że gre zakupiłem z 2 bądź 3 dni przed nowym sezonem i wtedy problemu nie miałem. Ale i tak dziękuję za pomoc

Wiadomość 3 z 8 (882 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

@KeepCalmAndTroll zanim zrobisz reinstalacje, możesz spróbować naprawić gre przez aplikacji EA App.

CCP Hero Banner


Wiadomość 4 z 8 (876 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

★ Novice

Niestety, problem dalej występuję, uPnP włączone co do przekierowywania portów, w routerze mam opcje przekazywanie (o dziwo nie ma mozliwości wyłączenia, jedynie dodania listy). Z dodatkowych kroków próbowałem wyłączenie całego antywirusa, a także czyszczenie pamięci podręcznej steam'a. Oczywiście komenda także w terminalu została wpisana.

Dodam, że po reinstalu gra dalej nie chciała się włączyć, po wyłączeniu CFG gra sama się uruchamia jednak dalej nie łączy z serwerem. Będę wdzięczny za kolejne pomysły Standard smile 

Wiadomość 5 z 8 (866 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

★ Novice

Jak się to objawia? Jesteś w lobby, wyszukuje ci mapę, potem black screen i powrót do menu?

Jeśli tak, to witaj w klubie. Przerobiłem chyba wszystkie poradniki z neta, włącznie z przekierowywaniem portów, wyłączaniem antywirusa, firewalla, administrator, ten flow też zmieniałe, nawet optymalizowałem grę przez Experienca i uruchamiałem (o dziwo, to pomogło na dzień), czasem pomaga odpalenie gry w oknie, albo zmiana ustawień na niskie i po załadowaniu mapy zmiana na właściwe. Nie wiem, czy to pomaga, czy to po prostu przypadek, bo wielokrotnie później gra nawala. Jestem tak zdesperowany, że pisze do supportu, jeśli oni nie pomogą, to zażądam zwrotu kasy. 

Wiadomość 6 z 8 (802 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

★ Novice

Dokładnie w ten sposób się to objawia

Wiadomość 7 z 8 (779 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Battlefild 2024 - problem z połączeniem z serwerem

★ Novice

EDIT:

Błąd dalej występuje Standard smile

W takim razie poprosze o informacje jak zwrocic produkt Standard smile

Wiadomość 8 z 8 (263 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem